Sosyal Medyanın Faydaları

Sosyal Medya, günümüz teknolojisi ile artık daha da bir önem kazanmıştır, internet kullanan birçok birey hayatında mutlaka bir kaç sosyal medya mecrası kullanmıştır.

Firmanızı hem ücretsiz tanıtabileceğiniz, logonuz ve çalışma resimlerinizi paylaşabileceğiniz, daha fazla kitleye en kısa sürede ulaşabileceğiniz bir platformdur, örneğin; twitterda #suarıtma hashtagi ile paylaştığınız bir su arıtma montaj resimi, twitterda su arıtma ile ilgilenen kişilerin karşısına çıkacak, çok daha fazla kişiye en kısa sürede ulaşmış olacaksınız.

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Açılmalı ?

Firmanıza özel sosyal medya hesapları kesinlikle firma adı ünvanı şeklinde açılmalı bireysel bir hesap gibi kullanılmamalıdır, haber postlarının altına yorum yada bireysel hesaplar gibi kişilerle birebir iletişim halinde olunmamalıdır.

Firma URL şekli “twitter.com/firma-adı” şeklinde olmalıdır, logonuz ve işinizi anlatan bir kaç resim mutlaka olmalı, hashtagler ile desteklenmelidir.

Varsa internet sitenize de link çıkışı yapabilir, google seo tarafınıda desteklemiş olur ve sitenize organik ziyaretçi çekmiş olursunuz.

Son olarak firmanız için tavsiye ettiğimiz sosyal medya platformları şöyledir;

Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Linkedin, Youtube

2 Yorumlar Yorum Yaz

  1. Nihat 14 Temmuz 2020 Subscriber

    çok faydalı bilgiler teşekkürler

  2. MehmetO. 25 Ocak 2021 Subscriber

    tüm bunları uyguluyorum faydalı diyebilirim ama eksiklerimde var, zamanla yarışıyoruz 🙂

Yorum Yaz